गौतम बुद्ध म्युजिक एन्ड फिल्मस् अवार्ड–२०८० को ग्राण्ड फिनालेका लागि थाइल्याण्ड प्रस्थान, नेपालमा बैशाख ८ मा हुने

सैलुङअनलाइन
सैलुङअनलाइन संवाददाता
441 Shares
काठमाडौं‌

बिएसके एक्टिभ नेपाल प्रोडक्सन प्रालिद्वारा प्रथम गौतम बुद्ध म्युजिक एन्ड फिल्म्स अवार्ड–२०८० को ग्राण्ड फिनाले थाइल्याण्डको बैंककमा हुँदैछ । ७ मार्चमा हुने ग्राण्ड फिनालेका लागि शुक्रबार आयोजक टिम त्यसतर्फ प्रस्थान गरेको छ ।

यस अवार्डका उत्कृष्ट पाँचमा परेकाहरुलाई २०८० फागुन २ गते प्रमुख अतिथि बागमती प्रदेशका आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री बहादुरसिंह लामाले प्रमाणपत्र प्रदान गरेका हुन्।

यसैगरी थाइल्याण्डमा नपुग्नेलाई बैशाख ८ गते काठमाडौंको जमलमा प्रमुख अतिथि प्रतिनिधि सभाका उपसभामुख इन्दिरा राणामगरको आतिथ्यतामा हुने आयोजकले जनाइएको छ ।

“अग्रजलाई सम्मान,नयाँलाई प्रोत्साहन,मौलिक गीत संगीत,कला संरक्षण हाम्रो अभियान” भन्ने मूल नाराका साथ उक्त प्रोडक्सनले आयोजना गर्न लागेको यस अवार्डमा चलचित्र, लोकदोहोरी, आधुनिक, पप,म्हेन्दोमाया,तामाङ सेलो,देउडा लगायत विभिन्न विधाका गायक, गायिका, शब्द रचनाकार, संगीतकार, म्युजिक, छायाकार, निर्देशक, मोडल, नायक, नायिकाले भाग लिएका छन्।

सर्वोत्कृष्ट टप ५ मा छनोट भएका सम्पूर्ण विधा र प्रतिस्पर्धी कलाकारहरुको नोमिनोशन सूची यसप्रकार रहेको छः

१ सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत गायिका ➤ गीता पाण्डे (राष्ट्रिय एकता
२ सर्वोत्कृष्ट चलचित्र निर्देशक ➤राज किङ वाइबा (प्रङ्ना) ➤ भुवन स्याङ्बो (ङ्हो)
३ सर्वोत्कृष्ट चलचित्र अभिनेता ➤सिङ्गा बि तामाङ (टु) ➤सोनम तामाङ (टु) ➤ रितुराज पाख्रिन (काक्रे) ➤ खगेन्द्र श्रेष्ठ (बालापन)
४ सर्वोत्कृष्ट चलचित्र अभिनेत्री ➤युजिला मोक्तान (टु) ➤ सुनिता लुङ्बा (काक्रे) ➤ शान्त लामा ( हिमालकी रानी
५ एकल नोमिनेशन ➤भरत कुमार मल्ल (सर्वोत्कृष्ट चलचित्र (टुहुरा) ➤ खगेन्द्र कुमार थिङ–सर्वोत्कृष्ट कलाकार(जारी) ➤ रमेश स्याङ्तान (सर्वोत्कृष्ट सह–अभिनेता (ग्याल्बो राजा) ➤ संगिता तितुङ (नयाँ सर्वोत्कृष्ट अभिनेत्री (ग्याल्बो राजा) ➤ बाबु तामाङ –फाइट निर्देशक (अल्लारे जोबन) ➤ रेशम कुमार श्याउली तामाङ (सर्वोत्कृष्ट सहायक निर्देशक (उस्ताद जी) ➤ रेशम कुमार श्याउली तामाङ (सर्वोत्कृष्ट सहायक छायांकन (दर्बुङ) ➤सन्चु लामा –सर्वोत्कृष्ट छायांकन (ग्याल्बो राजा)
६ सर्वोत्कृष्ट म्हेदोमाया गायिका महिला ➤ रिचा बुलुन तामाङ (रातो रिबना) ➤सीता लामा (कौले नम्सा)

७ सर्वोत्कृष्ट नयाँ म्हेदोमाया गायिका ➤ सञ्जु लामा (ख्यालमाया) ➤ मिना लोप्चन (गढीगाङ) ➤ शान्ति लोप्चन (सेलगांग लार्क्यप्ला)
८ सर्वोत्कृष्ट म्हेदोमाया गायक ➤ रमेश गोम्जा (ल्होछार खमाम) ➤ मरिचमान तामाङ एम.आर.सी छिरके मिर्के) ➤ वाङ्च्यु पासाङ (म्हेदोमाया स्याउ) ➤ आरम्भ तामाङ (सिंगापुर की लाहुरे)
९ सर्वोत्कृष्ट नयाँ म्हेदोमाया गायक ➤ दिलमान तामाङ (हयाङ्ला संस्कृति) ➤ दुर्गा बहादुर तामाङ (गढीगाङ) ➤ सूर्य लामा (रातो रातो गुलाफ)
१० सर्वोत्कृष्ट म्हेदोमाया मोडल महिला ➤ सुनिता वाइबा (ल्होछार खमम) ➤ ममता तामाङ (सिंगापुरकी लाहुरे) ➤ ननिता हिमरुङ (कौसी जोरी)
११ सर्वोत्कृष्ट नयाँ म्हेदोमाया मोडेल महिला ➤ अन्जु तामाङ पाल्मो (ओई पाल्मो ओई डोल्मो) ➤ अनिशा तामाङ (ऐ फोटो) ➤ डोल्मा शेर्पा (सेलगाङ लार्क्याप्ला)
१२ सर्वोत्कृष्ट म्हेदोमाया मोडेल पुरुष ➤ दुर ब्रेभ माम्बा (ल्हापसाङ्कारपो योङ्पाला) ➤ एम.बी. गुरुङ (कत्ती राम्री) ➤ रमेश लोप्चन (सोनाम ल्होछार) ➤ सुरज लामा (महिन्द्रा माली)

१३ सर्वोत्कृष्ट म्हेदोमाया निर्देशक ➤ एमबी गुरुङ (गोच्चा म्याप्सी) ➤जोन राई (ल्होछार खमाम) ➤ सिंग बहादुर तामाङ (सोनाम ल्होछार)
१४ सर्वोत्कृष्ट सेलो गायक ➤ प्रकाश वाइबा (ब्रेल्साङ्लाई म्हान्जी) ➤ विक्रम लामा (बुलेट बाइक २) ➤ टिका बोम्जन (तलतल मधेस)
१५ सर्वोत्कृष्ट नयाँ सेलो गायक ➤ सुलभ तामाङ (सैलुङे मैच्याङ) ➤ विजय दोङ तामाङ (छम छम अटौले) ➤ सूर्य लामा (घुम्तीको बाटो)
१६ सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडेल पुरुष ➤ रामसिङ तामाङ (प्रबल)(भेटाइमा भयो)\ ➤ अमृत तामाङ जिग्री ( ह्याम्मैले ज्यान खाइलाला)
१७ सर्वोत्कृष्ट नयाँ सेलो मोडेल पुरुष ➤ सुदीप लामा (खासद बजार) ➤ उपेन्द्र खड्का ( धाडिङ्गे च्याङ्बा
१८ सर्वोत्कृष्ट नयाँ सेलो गायक महिला ➤ मुना तामाङ (कहाँको होला दिदीबहिनी) ➤ विपना तामाङ (कर्वती २) ➤ पूर्णिमा गोले (हिमाली गाँउको
१९ सर्वोत्कृष्ट सेलो मोडेल महिला ➤ प्रमिला तामाङ (तोर तोर ल्हाला) ➤ मनिका तामाङ (ह्याङ्ला रिम्ठिम) ➤ गंगा योञ्जन (चुम चुम भको) ➤ मनिषा तामाङ (यम्बुला लभ डाँडा) ➤ यमुना मगर (धाडिङ्गे च्याङ्बा)२० सर्वोत्कृष्ट गीतकार र संगीतकार
मुना तामाङ (कहाको होला दिदीबहिनी)
लिली योञ्जन(लेकैमा फुल्ने लालीगुराँस)
२१ सेलो गीत को सर्वोत्कृष्ट निर्देशक ➤म्लाङ्सिङ तामाङ (देन्बा माया) ➤राजकिङ वाइबा (खुकुरी होइन ➤ रेशम कुमार श्याउली तामाङ (ल्हानन् दुखा) ➤ देव दोर्जे लामा (शिरबन्दी
२२ सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीत गायक ➤ शिव परियार (भतभती मुटु पोलिरहेछ) ➤बिशाल योञ्जन (छाडी गयो) ➤ प्रचण्ड बाबु राई (दिल खोलेर कुरा गरौंला) ➤ भीम बहादुर मगर(सातै मूल)➤ प्रचण्ड बाबु राई ( अमेरिकामा ब्रेक फास्ट गरौला
२३ सर्वोत्कृष्ट नयाँ आधुनिक गायक ➤ सुनिल तामाङ (तिम्रो मेरो नौमा) ➤(बाबुल गिरी (झिम झिम परेली)
२४ सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायिका महिला➤ रानी शाक्य (चैने जो) ➤ नीता आचार्य (झिम झिम परेली)➤ प्रिति रिमाल (पौडर क्रीमले)
२५ सर्वश्रेष्ठ नयाँ आधुनिक रचनाकार ➤ हरि लम्सल (अमेरिकामा ब्रेक फास्ट गरौंला) ➤ शंकर थापा स्माइल (झिम झिम परेली)
२६ सर्वोत्कृष्ट देउडा गायक ➤ गोर बहादुर कार्की (चाङखेलीको छायाँ)
२७ सर्वश्रेष्ठ नेपाली पप गायिका महिला ➤ माण्डबी त्रिपाठी (पैजन वाला) ➤ सरिता राई (कपुरी क)
२८ सर्वोत्कृष्ट नेपाली आधुनिक पप गायक पुरुष ➤ सरगम राई (चाहना बधिगो) ➤ रमेश गोम्जा (कान्छिले नाच्दामा)
२९ सर्वोत्कृष्ट नयाँ नेपाली आधुनिक पप गायक पुरुष ➤ सन्देश लामा (यमबहादुर तामाङ) (खुकुरी मैले हाने) ➤ सुनिल तामाङ (माया सुस्तारी ➤अनिल तामाङ (बदला)
३० सर्वोत्कृष्ट ध्वनि इन्जिनियर पप गीत ➤ गोविन्द सोनी (जनम जनम)
३१ सर्वोत्कृष्टसंगीत रचनाकार पप गीत ➤ शिरेश थापा (हो खुसी)
३२ सर्वोत्कृष्ट गीतकार पप गीत ➤ सुजन तामाङ (हामी हेन्सम ग्याङ)
३३ सर्वोत्कृष्ट मोडेल पप गीत ➤ शिरेश थापा (तिता मिठा) ➤अस्तिक कार्की (किन यस्तो लाग्छ)
३४ सर्वोत्कृष्ट मोडेल पप गीत महिला ➤ सुशीला तामाङ (माया सुस्तारी) ➤ समिक्षा (किन यस्तो लक्छ)
३५ सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायिका महिला ➤ सिमा नेपाली (कैदी) ➤ कमला थापा (सोह्र सत्तराम)
३६ सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी गायक पुरुष ➤ रामहरि भण्डारी (पछ्यौरी उनीको) ➤ यमन खनाल (डोको चोयाको)
३७ सर्वोत्कृष्ट नयाँ लोक दोहोरी गायक पुरुष ➤ कृष्ण डोङ तामाङ (शनिबार डेटिङ बसौंला) ➤ राम कुमार गजमेर (हे डल्ली)३८ सर्वोत्कृष्ट लोक डोहोरी मोडल महिला ➤ रितु तामाङ (कत्ती रमाइलो) ➤नारायणी खत्री (मायाले दिल गाड्यो)
३९ सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी मोडेल पुरुष ➤ जोन राई (हाँसेर बोलानि)➤ कमल सिंग (नैलनको सारी)
४० सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी निर्देशक ➤ सीताराम मगर (नामै छैन) ➤ शिरेश बुढाथोकी (निरकमल) ➤ अमन मगर (पिरतिको नसा)
४१ सर्वोत्कृष्ट लोक दोहोरी संगीतकार ➤ मदन नेपाली (Suffix) (सेतो सेतो कमेरो माटो)

४२) सर्वोत्कृष्ट शेर्पा गीत (गायक) ➤ङिमा गेलु लामा शेर्पा (आइ ल्हामु)

४३)सर्वोत्कृष्ट सालैजो गीत (गायिका) ➤पार्बती थापा (जुगजाने माया)

४४) सर्वोत्कृष्ट नेपाली आधुनिक तामाङ गीत ➤जोगलाल लामा(तस्बिर हेर्ने) ➤टीका बम्जन (तामाङको छोरो नि हिरो छ)

निर्णायक मन्डलका सदस्यहरुः
१) डिका गुरुङ मुख्य निर्णायक–संगीतकार तथा ध्वनि मिश्रण
२) जित बहादुर पुर्जा पुन (जि पुन)–गायक
३) राजुु खड्का– संगीत संयोजक
४) दिपक लामा– नेपाली चलाचित्र निर्देशक
५) रोशन फ्युबा तामाङ– तामाङ चलचित्र निर्देशक
६) रेसम कुमार विश्वकर्मा–गायक
७) निमा पाख्रेन लामा– तामाङ सेलो गायक

 

तपाईको प्रतिक्रिया

पत्रपत्रिका